ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

Ε Κ Τ Α Κ Τ Η  Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η
Το Μουσικό Σχολείο Κέρκυρας, όπως και όλα τα σχολεία και των δυο βαθμίδων, θα παραμείνει κλειστό την Παρασκεύη 15/10/2021 κατόπιν απόφασης του Αντιπεριφερειάρχη Κέρκυρας λόγω των έκτακτων καιρικών φαινομένων.

Εισαγωγή μαθητών στα Μουσικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2021-2022

Για την εισαγωγή μαθητών στα Μουσικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2021-2022, οι γονείς- κηδεμόνες των υποψηφίων μαθητών από τις 10 Μαΐου έως τις 31 Μαΐου 2021 και ώρα 14:00 υποβάλλουν ηλεκτρονικά αίτηση συμμετοχής στη διαδικασία επιλογής στο Μουσικό Σχολείο στη διεύθυνση:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
ΤΗΛ. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ 2661091573
.
Ένα βίντεο που δίνει απαντήσεις στα συχνά ερωτήματα των γονέων που σκέφτονται να στείλουν τα παιδιά τους στο Μουσικό Σχολείο: Να στείλω το παιδί μου στο Μουσικό Σχολείο;

.
Και ένα βίντεο για να γνωρίσετε το σχολείο μας! Μουσικό Σχολείο Κέρκυρας

Βίντεο- παρουσίαση του σχολείου μας!!

West Side Story -Flash mob

Το Κανάλι του Μουσικού Σχολείου Κέρκυρας στο Youtube

Ψηφιακή Βιβλιοθήκη: Φωτογραφίες- Βιντεο εκδηλώσεων!

Σχολική βιβλιοθήκη- Αναζήτηση τεκμηρίων